Rejestracja międzynarodowa znaku towarowego - LawBox Firm

Procedura międzynarodowa

Chroń swój znak towarowy na świecie

Jako kancelaria zajmujemy się również dokonywaniem zgłoszeń znaków towarowych w ramach procedury międzynarodowej tj. poprzez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO) zrzeszającą aż 193 krajowe urzędy patentowe na świecie. Poprzez jeden wniosek możesz uzyskać ochronę swojego znaku towarowego w wielu krajach jednocześnie

Procedura rejestracji znaku towarowego, opłaty od zgłoszenia znaku towarowego

Aby móc dokonać zgłoszenia w ramach międzynarodowej rejestracji znaku towarowego, znak towarowy musi być uprzednio zarejestrowany w co najmniej jednym z państw członkowskich WIPO bądź w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Jest to warunek konieczny, zatem znak towarowy powinien być już wcześniej zarejestrowany w co najmniej jednym kraju.

Zgłoszenia znaku towarowego dokonuje się za pośrednictwem urzędu patentowego, w którym znak towarowy jest już zarejestrowany. Opłata obejmuje opłatę dla urzędu pośredniczącego oraz opłaty dla WIPO uzależnione od liczby i poszczególnych krajów, w jakich chcemy zastrzec znak towarowy. Opłaty należy uiścić we frankach szwajcarskich (CHF). Na oficjalnej stronie udostępniony został kalkulator opłat, dzięki któremu każdy wnioskodawca może sprawdzić z jakimi kosztami powinien się liczyć.

Rejestracja i ochrona znaku towarowego

Poprzez międzynarodową rejestrację można dokonać zgłoszenia w jednym formularzu i uzyskać ochronę w maksymalnie 193 państwach na świecie. Procedura ta jest szczególnie polecana przedsiębiorcom będącymi właścicielami znaków towarowych już wypromowanych w co najmniej jednym kraju. Należy mieć na uwadze, że po dokonaniu zgłoszenia każde państwo rozpatruje zgłoszenie indywidualnie, zatem nawet w przypadku odmowy rejestracji w jednym z wybranych krajów, mamy nadal szansę na udzielenie ochrony w pozostałych państwach dla zgłoszonego wykazu towarów i usług.
Czas oczekiwania na udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy jest uzależnione od każdego z państw, do którego wniosek zostanie złożony. Niektóre państwa rozpatrują zgłoszenia w przeciągu kilku miesięcy, inne potrzebują na to nawet roku.

Wsparcie naszej kancelarii przy rejestracji w ramach procedury międzynarodowej

W ramach procedury międzynarodowej oprócz dokonania analizy ryzyka odmowy rejestracji, złożenia wniosku o udzielenie ochrony znaku towarowego w wybranych krajach oraz nadzoru nad całym postępowaniem dokonujemy również obliczeń opłat urzędowych oraz podpowiadamy jak wygląda rejestracja w poszczególnych krajach.
Indywidualnie doradzamy naszym klientom w jakich jurysdykcjach zgłaszać znak towarowy oraz z jakiej procedury należy skorzystać.

Jeżeli interesuje Państwa założenie spółki również w innym kraju, zapraszamy do kontaktu.

Lawbox Firm na social media

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Zacznij pisać plus Enter, by wyszukać