Procedura międzynarodowa

Chroń swój znak towarowy na świecie

Jako kancelaria zajmujemy się również dokonywaniem zgłoszeń znaków towarowych w ramach procedury międzynarodowej tj. poprzez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO) zrzeszającą aż 193 krajowe urzędy patentowe na świecie. Poprzez jeden wniosek możesz uzyskać ochronę swojego znaku towarowego w wielu krajach jednocześnie

Procedura rejestracji znaku towarowego, opłaty od zgłoszenia znaku towarowego

Aby móc dokonać zgłoszenia w ramach międzynarodowej rejestracji znaku towarowego, znak towarowy musi być uprzednio zarejestrowany w co najmniej jednym z państw członkowskich WIPO bądź w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Jest to warunek konieczny, zatem znak towarowy powinien być już wcześniej zarejestrowany w co najmniej jednym kraju.

Zgłoszenia znaku towarowego dokonuje się za pośrednictwem urzędu patentowego, w którym znak towarowy jest już zarejestrowany. Opłata obejmuje opłatę dla urzędu pośredniczącego oraz opłaty dla WIPO uzależnione od liczby i poszczególnych krajów, w jakich chcemy zastrzec znak towarowy. Opłaty należy uiścić we frankach szwajcarskich (CHF). Na oficjalnej stronie udostępniony został kalkulator opłat, dzięki któremu każdy wnioskodawca może sprawdzić z jakimi kosztami powinien się liczyć.

Rejestracja i ochrona znaku towarowego

Poprzez międzynarodową rejestrację można dokonać zgłoszenia w jednym formularzu i uzyskać ochronę w maksymalnie 193 państwach na świecie. Procedura ta jest szczególnie polecana przedsiębiorcom będącymi właścicielami znaków towarowych już wypromowanych w co najmniej jednym kraju. Należy mieć na uwadze, że po dokonaniu zgłoszenia każde państwo rozpatruje zgłoszenie indywidualnie, zatem nawet w przypadku odmowy rejestracji w jednym z wybranych krajów, mamy nadal szansę na udzielenie ochrony w pozostałych państwach dla zgłoszonego wykazu towarów i usług.
Czas oczekiwania na udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy jest uzależnione od każdego z państw, do którego wniosek zostanie złożony. Niektóre państwa rozpatrują zgłoszenia w przeciągu kilku miesięcy, inne potrzebują na to nawet roku.

Wsparcie naszej kancelarii przy rejestracji w ramach procedury międzynarodowej

W ramach procedury międzynarodowej oprócz dokonania analizy ryzyka odmowy rejestracji, złożenia wniosku o udzielenie ochrony znaku towarowego w wybranych krajach oraz nadzoru nad całym postępowaniem dokonujemy również obliczeń opłat urzędowych oraz podpowiadamy jak wygląda rejestracja w poszczególnych krajach.
Indywidualnie doradzamy naszym klientom w jakich jurysdykcjach zgłaszać znak towarowy oraz z jakiej procedury należy skorzystać.

Jeżeli interesuje Państwa założenie spółki również w innym kraju, zapraszamy do kontaktu.

Lawbox Firm na social media

Zacznij pisać plus Enter, by wyszukać