Prawo Nowych Technologii

Jesteśmy kancelarią prawną z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Nasze doradztwo w tej kwestii obejmuje przede wszystkim sprawy związane z nowoczesnymi technologiami, takimi jak branża IP, regulacje dotyczące RODO czy tworzenie umów wdrożeniowych oraz z zakresu prawa autorskiego. Czym jest zatem prawo nowoczesnych technologii, jakie przepisy obejmuje i jakie usługi mogą dla Państwa zaoferować nasi partnerzy?

Prawo własności intelektualnej

Prawo nowoczesnych technologii jest przyjętą przez praktykę nazwą regulacji dotyczących coraz szybciej zmieniających się i rozwijających technologii takich jak przede wszystkim usługi informatyczne i programistyczne. Zgodnie bowiem z prawem, program komputerowy nie jest wynalazkiem, a chroni go ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nasi prawnicy oferują obsługę w zakresie sporządzania, opiniowania oraz negocjowania umów licencyjnych czy umów przenoszących prawa majątkowe autorskie do programów komputerowych. Podejmujemy działanie regulacyjne związane z ochroną praw majątkowych, a także tworzymy regulaminy świadczenia usług drogą elektroniczną i regulaminy sklepów internetowych w oparciu o model biznesowy klienta. W ramach tych regulacji prawnych doradzamy także w zakresie znaków towarowych i rejestrujemy je na terenie UE, w Polsce jak i na arenie międzynarodowej.

Wdrożenie usług informatycznych w prawie nowych technologii

Posiadamy spore doświadczenie w konstruowaniu i negocjacji umów outsourcingowych, a także zapewniamy doradztwo w zakresie umów wdrożenia oraz utrzymania systemów informatycznych z dostawcami takich usług, w tym umów dotyczących funkcjonowania i pracy w modelu Cloud Computing (w tym IaaS/SaaS). Oferując konkretne rozwiązanie każdorazowo uwzględniamy złożoność tematu jak pojawiające się nowe regulacje dotycząc branży e-commerce, innowacje i współprace z innymi podmiotami z tej branży.

Obsługa prawna w zakresie ochrony danych osobowych (RODO)

W zakres naszych usług wchodzi doradztwo w zakresie ochrony prywatności i przetwarzania danych osobowych przy konstruowaniu umów na usługi informatyczne, a co za tym idzie także w trakcie trwania projektów z branży IT. Zapewniamy nie tylko kompleksowe doradztwo i stałą obsługę w tym zakresie, ale nasi radcowie prawni występują również przez Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych w sprawach związanych z naruszeniem tych danych oraz opracowują pełną dokumentację zawierająca wszystkie kluczowe aspekty RODO począwszy od Polityki prywatności po dokumenty wewnętrzne obowiązujące pracowników i współpracowników.

Kompleksowe usługi prawne przy procesach inwestycyjnych

Jako prawnicy działający w obszarze przedsiębiorstw, rejestrujemy i świadczymy stałą, kompleksową obsługę prawną dla spółek w sektorze IT czy własności przemysłowej oraz przygotowujemy je, doradzamy i przeprowadzamy procesy związane z inwestycją. Naszymi klientami są start-upy zaangażowane w sektorze nowości technologicznych. W ramach procesu inwestycyjnego m.in. analizujemy umowę spółki naszego klienta, doradzamy ewentualnej zmiany przed przystąpieniem inwestora, sporządzamy i negocjujemy umowy inwestycyjne jak również koordynujemy cały proces podwyższenia kapitału w związku z przystąpieniem nowego wspólnika do spółki.

Reprezentacja przed sądem

W sporach z kontrahentami nasi radcowie reprezentują klientów przed sądami powszechnymi, w tym przed sądami ds. własności intelektualnej. Każde postępowanie poprzedzane jest wnikliwą analizą sytuacji klienta oraz przedstawieniem jasnej i spójnej strategii.

Jeżeli interesuje Państwa założenie spółki również w innym kraju, zapraszamy do kontaktu.

Lawbox Firm na social media

Zacznij pisać plus Enter, by wyszukać