Oferta kancelarii - Prawo Nowych Technologii - Lawbox Firm

Prawo Nowych Technologii

Jesteśmy kancelarią prawną z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Nasze doradztwo w tej kwestii obejmuje przede wszystkim sprawy związane z nowoczesnymi technologiami, takimi jak branża IP, regulacje dotyczące RODO czy tworzenie umów wdrożeniowych oraz z zakresu prawa autorskiego. Czym jest zatem prawo nowoczesnych technologii, jakie przepisy obejmuje i jakie usługi mogą dla Państwa zaoferować nasi partnerzy?

Prawo własności intelektualnej

Prawo nowoczesnych technologii jest przyjętą przez praktykę nazwą regulacji dotyczących coraz szybciej zmieniających się i rozwijających technologii takich jak przede wszystkim usługi informatyczne i programistyczne. Zgodnie bowiem z prawem, program komputerowy nie jest wynalazkiem, a chroni go ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nasi prawnicy oferują obsługę w zakresie sporządzania, opiniowania oraz negocjowania umów licencyjnych czy umów przenoszących prawa majątkowe autorskie do programów komputerowych. Podejmujemy działanie regulacyjne związane z ochroną praw majątkowych, a także tworzymy regulaminy świadczenia usług drogą elektroniczną i regulaminy sklepów internetowych w oparciu o model biznesowy klienta. W ramach tych regulacji prawnych doradzamy także w zakresie znaków towarowych i rejestrujemy je na terenie UE, w Polsce jak i na arenie międzynarodowej.

Wdrożenie usług informatycznych w prawie nowych technologii

Posiadamy spore doświadczenie w konstruowaniu i negocjacji umów outsourcingowych, a także zapewniamy doradztwo w zakresie umów wdrożenia oraz utrzymania systemów informatycznych z dostawcami takich usług, w tym umów dotyczących funkcjonowania i pracy w modelu Cloud Computing (w tym IaaS/SaaS). Oferując konkretne rozwiązanie każdorazowo uwzględniamy złożoność tematu jak pojawiające się nowe regulacje dotycząc branży e-commerce, innowacje i współprace z innymi podmiotami z tej branży.

Obsługa prawna w zakresie ochrony danych osobowych (RODO)

W zakres naszych usług wchodzi doradztwo w zakresie ochrony prywatności i przetwarzania danych osobowych przy konstruowaniu umów na usługi informatyczne, a co za tym idzie także w trakcie trwania projektów z branży IT. Zapewniamy nie tylko kompleksowe doradztwo i stałą obsługę w tym zakresie, ale nasi radcowie prawni występują również przez Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych w sprawach związanych z naruszeniem tych danych oraz opracowują pełną dokumentację zawierająca wszystkie kluczowe aspekty RODO począwszy od Polityki prywatności po dokumenty wewnętrzne obowiązujące pracowników i współpracowników.

Kompleksowe usługi prawne przy procesach inwestycyjnych

Jako prawnicy działający w obszarze przedsiębiorstw, rejestrujemy i świadczymy stałą, kompleksową obsługę prawną dla spółek w sektorze IT czy własności przemysłowej oraz przygotowujemy je, doradzamy i przeprowadzamy procesy związane z inwestycją. Naszymi klientami są start-upy zaangażowane w sektorze nowości technologicznych. W ramach procesu inwestycyjnego m.in. analizujemy umowę spółki naszego klienta, doradzamy ewentualnej zmiany przed przystąpieniem inwestora, sporządzamy i negocjujemy umowy inwestycyjne jak również koordynujemy cały proces podwyższenia kapitału w związku z przystąpieniem nowego wspólnika do spółki.

Reprezentacja przed sądem

W sporach z kontrahentami nasi radcowie reprezentują klientów przed sądami powszechnymi, w tym przed sądami ds. własności intelektualnej. Każde postępowanie poprzedzane jest wnikliwą analizą sytuacji klienta oraz przedstawieniem jasnej i spójnej strategii.

Jeżeli interesuje Państwa założenie spółki również w innym kraju, zapraszamy do kontaktu.

Lawbox Firm na social media

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Zacznij pisać plus Enter, by wyszukać