Oferta kancelarii - Lawbox Firm

Sukcesja w Twojej firmie

** chcesz uzyskać dofinansowanie na zaplanowanie sukcesji w ramach pomocy de minimis, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami

Każda firma jest inna, dlatego tak ważne jest określenie i wdrożenie przemyślanych rozwiązań pozwalających zaplanować co stanie się z przedsiębiorstwem po śmierci jego właściciela/właścicieli.

Celem sukcesji będzie zawsze wszechstronne uporządkowanie spraw naszych Klientów na wypadek śmierci, tak by zapewnić sprawne funkcjonowanie prowadzonego przez nich przedsiębiorstwa, ewentualnie jego płynne „przekazanie” spadkobiercom, a nawet jego sprzedaż czy zaangażowanie zewnętrznych menadżerów.

Przed wyborem określonego sposobu sukcesji należy zastanowić się jaka jest Państwa intencja w zakresie spadkobiorców – innymi słowy czy spadkobiercy powinni kontynuować biznes czy powinno nastąpić wyłączenie takiej możliwości.

Zarząd sukcesyjny

Na szczególną uwagę zasługuje instytucja zarządu sukcesyjnego – jest to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym działalność w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Zastosowanie znajdzie również w przypadku spółek cywilnych.

Wyznaczenie zarządcy sukcesyjnego może odbyć się na dwa sposoby:

  • przez samego przedsiębiorcę za życia,

  • bądź po śmierci przedsiębiorcy.

Dzięki ustanowieniu zarządcy sukcesyjnemu możemy zachować pełną płynność działania przez przedsiębiorstwo, a ustanowiony zarządca będzie mógł zająć się prowadzeniem firmy do czasu uporządkowania spraw spadkowych przez spadkobierców.

Przemyślana sukcesja w Państwa firmie pozwala uniknąć niepotrzebnych komplikacji związanych ze śmiercią, dzięki czemu zabezpieczy zarówno biznes jak i najbliższych.

Jako Kancelaria prawna doradzamy kompleksowo w zaplanowaniu sukcesji mając na uwadze potrzeby i oczekiwania naszych Klientów.

Jeżeli interesuje Państwa założenie spółki również w innym kraju, zapraszamy do kontaktu.

Lawbox Firm na social media

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Zacznij pisać plus Enter, by wyszukać